logo

| Napříč Prahou - přes tři jezy

největší vodácká akce pro skauty i veřejnost u nás

  • příští závod plánujeme na 28. 9. 2018

 

 

 


Aktuality ročníku

 

9. 10. 2017 - Výsledky a média

Ve výsledcích byla doplněna i editovatelná verze v Excelu a zápis o protestech (dneškem začíná běžet oficiální patnáctidenní lhůta na hlášení chyb). Letos o naší akci informovala řada médií, některé výstupy odkazujeme v sekci Napsali o nás.

 

1. 10. 2017 - Splavenky pro každého účastníka

Rozšířila se desinformace o tom, že když půjčovně zaplatíte za loď, tak skatům, co akci pořádají, už není třeba přispět. Není to pravda - pokud jste nedostali s lodí i samolepku "Tři jezy 2017", tak jste nepřispěli na nájmy nutných pozemků, záchranu pod jezy a ani záchody. Pak jich nemá být málo... Pokud vám chybí, je možné splavenky do 10. 10. 2017 dodatečně objednat (platba převodem, zaslání poštou nebo vyzvednutí v Praze).

 

28. 9. 2017 - Závod úspěšně proběhl

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. Ve výsledcích najdete letošní výsledkovou listinu všech 197 závodních posádek (historicky nejvyšší počet). Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. V propusti Staroměstského jezu bylo napočítáno 1266 projíždějících lodí a rozhodčí u Karlova mostu zaznamenali pouhých 32 zalitých nebo cvaklých lodí.

 

27. 9. 2017 - Pasti na automobily na Štvanici

Na Štvanici byla v posledním týdnu odstraněna většina starých zpevněných ploch a vzniklé jámy o hloubce až 40 cm zasypány kyprou černozemí. Pokud do uhrabaných míst vjedete autem, nejen že poškodíte budoucí trávník, ale hlavně asi zapadnete do maskované jámy... Stavba pod Hlávkovým mostem bude běžet i zítra a proto počítejte s dalším omezením parkování a průjezdem těžké techniky (ideálně parkujte mimo ostrov). 

 

27. 9. 2017 - Starty kategorií

Posádky rangers (dorostenek) na P550 byly sloučeny s kategorií roverů (dorost) - bude vyhlášena nejlepší ženská posádka. Kategorie budou startovat dle tohoto rozpisu:

Kategorie Popis Čís. min. Čís. max.
R Mistrovství ČR v pádlování na P550, dorostenci  101 120
S Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žáci 121 160
G Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žákyně  161 180
B Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žáci  181 200
A Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žákyně 201 215
Z žáci OPEN 216 255
O dospělí OPEN 256 300
C turistická kanoe 1 30
T trénink 31 100

 

23. 9. 2017 - Pokud to půjde, nezajíždějte do startu a ani do cíle autem.

Loni stačilo jedno méně šikovně odstavené auto na Císařské louce a řada z nás se na ostrov dostala cca 90 min později, než původně plánovala. Letos je vedle úzké Císařské louky ještě rozrytá větší část Štvance a parkování je značně omezeno

Auto můžete zadarmo odstavit třeba v Podolí nebo na Alberotvě a přejet na Císařskou louku přívozem, nebo na Novém Smíchově (na 5h) přejet z Anděla na Lihovar, který je přímo u Císařské louky. Pokud auto chcete odstavit beze stresu, co nejblíž Štvanice, nejjednodušší je placené parkoviště na Těšnově, nebo ve svátek zdarma na Na Ovčinách u úřadu MČ Praha 7. Doručená místa jsou vyznačená v mapě.

Pokud vezete vlastní loď, kromě nabídky placeného parkování přímo na Císařské louce, vám nic nebrání vyrazit na lodi už z Modřan, Braníka či Podolí. Jen prosím zkuste plout tak, abyste minuli žlutou věž na Císařské louce (https://mapy.cz/s/24sZq) až po 11h a vyhnuli se tak střetům se závodníky. Splutí nemusíte končit jen na Štvanici, volně se dá zaparkovat i pod Libeňským mostem či v Tróji. Místa umožňující složení lodí i zaparkování jsou označena v mapě

Prosím podpořte naší skautskou akci nákupem splavenek v předprodeji, nebo 28. 9. zastavte s vaší lodí na Císařské louce u registrace volného splutí (nepřijímáme platební karty). 

 

23. 9. 2017 - Předprodej splavenek
Splavenky i startovné do závodu je nutné platit hotově, skautské čtečky platebních karet nemáme. Platí to i pro předprodej splavenek před závodem v JUNu a Boatparku.

 

22. 9. 2017 - Nabídka Paddlebordů v sekci Půjčit loď
Pokud se rozhodnete pro letos tak moderní SUP (Paddlebordů) nezapomeňte, že pro sjíždění šlajsen jsou nutné nejen vesty, ale i přilby.  Tato plavidla nabízíme díky tomu, že letos nás podpořil i Ká-servis.cz - půjčovna kvalitního vodáckého vybavení:

  • Pobočky Praha / České Budějovice / Berounka / Vltava / Pardubice / po dohodě celá ČR. 
  • Skvělý servis i ceny!
  • Kanoe, rafty, paddleboardy, neopreny a vše další, co si vodácké srdce žádá, najdete v naší půjčovně! 

21. 9. 2017 - Výprodej ve Vodáckém ráji
Začíná posezónní výprodej lodí a vybavení. Ve Vodáckém ráji na Císařské louce nyní nabízí zajímavé slevy, hodnotné dárky v ceně některých lodí, prodlouženou záruku atd.

 

21. 9. 2017 - Očekávaný průtok Vltavy
Vltavská kaskáda neplánuje žádnou manipulaci s průtokem a ani se neočekávají významnější srážky. Proto lze předpokládat, že průtok Vltavy v Praze bude podobný jako nyní - na úrovni 50 m3/s. Tento ročník závodu by mohl být spíše klidnější, největší vlny lze očekávat na Karlovce a u Štvanice mohou lodě s vyšším ponorem škrtat na stupních před retardéry.

 

18. 9. 2017 - Vodácký bazar lodí
Pokud uvažujete o vlastní lodi, tak vás jistě zaujme nabídka Vodáckého bazaru lodí Boatparku.

 

11. 9. 2017 – Předprodej splavenek pro volné splutí zahájen: 
Abyste nemuseli stát frontu s přihláškou na volné splutí ráno před akcí, je možné podat vámi přinesenou přihlášku a dostat splavenky v těchto pražských obchodech (prodejní doby do na stránkách obchodů, na prodavače buďte hodní - nic, kromě dobrého pocitu, z prodeje splavenek nemají). Nutné je ale platit hotově (skautské čtečky platebních karet nemáme):


Boatpark

Sokolovská 359/146,  Praha 8
Mapa: https://www.boatpark.cz/kontakt.html
(mají otevřeno otevřeno i 28. 9.)

JUNshop – Skautské a outdoorové vybavení
Haškova 7, Praha 7
Mapa: http://www.junshop.cz/cz/kontakt/

(Netýká se to závodníků - ti musí zaplatit účast a vyzvednout startovní číslo v den závodu.) 

 

5. 9. 2017 - Vjezd autobusů bude na Štvanici zakázán

Pokud se chcete dostat letos legálně s autobusem na Štvanici, musíte mít povolení vjezdu od MČ Praha 7. Povolení pro vás můžeme zajistit, ale jen pokud o vás budeme vědět... Nezapomeňte včas vyplnit žádost o vjezd. Pokud zatím nevíte SPZ, tak uveďte kdy ho doplníte.

 

3. 9. 2017 - Vyzkoušejte si přihlášky do závodu nanečisto

Letos nově závod opustil papírové přihlášky a začal využívat Google formulář. Proto jsme připravili testovací formulář (v červené barvě) a k němu příslušný seznam přijatých testovacích přihlášek, abyste si to mohli "beztrestně" otestovat, co to dělá včetně potvrzovacích emailů a dodatečných oprav přihlášek. 

 

1. 9. 2017 - Elektronická přihláška do závodu

Přihlášky do závodu (nikoliv volné splutí) letos není třeba tisknout. Vyplňuje se přes Google formulář a až do převzetí startovního čísla je ji možné průběžně aktualizovat. Přihlášky se vyplňují pro jednotlivé posádky: https://goo.gl/meBsTQ, odkaz pro jejich editaci dorazí obratem na váš email a seznam přijatých přihlášek je zveřejněn na https://goo.gl/V7QuG9 - tam si můžete zkontrolovat, zda je přihláška kompletní i do jaké kategorie byla zařazena. 

 

29. 8. 2017 - Předprodej splavenek
I v tomto roce plánujeme nabízet splavenky v prodejnách Boatpark a JUN. Předprodej bude zahájen asi ve čtvrtek 7. září. Až budou splavenky k dispozici, umístíme o tom informaci do aktualit.

 

18. 7. 2017 - Propozice závodu
V Kapitánské poště (časopisu pro vedoucí oddílů vodních skautů) letos ještě nabyly zveřejněny propozice ročníku 2017. Omlouváme se za naše nedopatření. Propozice jsou k dispozici zde, na stránkách závodu.

 

13. 4. 2017 - Dotace Ministerstva obrany
V rámci dotačního programu za měřeného na sport a tělesnou výchovu bude podpořen i letošní ročník našeho závodu. Děkuje - jsme rádi, že není nutné zatěžovat oddíly a rodiny s dětmi s vysokými startovními poplatky. 

 

7. 3. 2017 - Dotace Magistrátu hlavního města Prahy
Jedním z celoměstských programů podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy bude i náš závod. Magistrát již tradičně podporuje naši akci a s jeho podporou ji můžeme dále rozvíjet. Děkujeme. 

 

>>> Novinky 2016