logo

| Napříč Prahou - přes tři jezy

největší vodácká akce pro skauty i veřejnost u nás

Novinky 2019

 

 

 

Klíčové novinky ročníku

  • Parkoviště účastníků na Císařské louce je zrušeno.
  • Paddleboardy mají zakázanou plavbu v Praze - my máme výjimku. 
  • Samolepkové splavenky jsme museli nahradit ID náramkem na ruku.


Aktuality

21. 9. 2019 - Pokud to půjde, nezajíždějte do startu a ani do cíle autem.

V roce 2016 stačilo jedno méně šikovně odstavené auto na Císařské louce a řada z nás se na ostrov dostala cca 90 min později, než původně plánovala. Letos je vedle úzké Císařské louky, kde letos bylo zrušeno parkoviště účastníků, probíhají dvě stavby Štvanci a pohyb aut bude komlikovaný… K dispozici je parkoviště u botelu Vodník (Strakonická u žel. mostu na Výtoni) za 30Kč/h. Vozy, které na ostrově Císařská louka zůstanou déle než půl hodiny, se vystavují postihu za parkování bez povolení.

Auto můžete zadarmo odstavit třeba v Podolí nebo na Alberotvě a přejet na Císařskou louku přívozem, nebo na Novém Smíchově (na 5h) přejet z Anděla na Lihovar, který je přímo u Císařské louky. Pokud auto chcete odstavit beze stresu, co nejblíž Štvanice, nejjednodušší je placené parkoviště na Těšnově, nebo ve svátek zdarma na Na Ovčinách u úřadu MČ Praha 7. Doručená místa jsou vyznačená v mapě.

I pokud vezete vlastní loď, nelze parkovat přímo na Císařské louce, ale nic vám nebrání vyrazit na lodi už z Modřan, Braníka či Podolí. Jen prosím zkuste plout tak, abyste minuli žlutou věž na Císařské louce až po 11h a vyhnuli se tak střetům se závodníky. Splutí nemusíte končit jen na Štvanici, volně se dá zaparkovat i pod Libeňským mostem či v Tróji. Místa umožňující složení lodí i zaparkování jsou označena v mapě

Prosím podpořte naší skautskou akci nákupem splavenek v předprodeji, nebo 28. 9. zastavte s vaší lodí na Císařské louce u registrace volného splutí (nepřijímáme platební karty). 

 

16. 9. 2019 - Kategorie paddleboardy je povolena
Na základě rozhodnutí Státní plavební správy se mohou závodu i účastnit paddleboadry, které jinak od začátku srpna mají plavbu v Praze zakázanou. Věříme v ukázněnost účastníků (především včasné uhýbání z trasy velkých lodí), abychom výjimku získali v dalších letech.

 

Připomínáme, že do středy je ještě čas zaplatit zvýhodněný startovní poplatek 50Kč/os., závodníci pak mohou platit už jen hotově na startu 80Kč/os. 

 

10. 9. 2019 – Předprodej splavenek pro volné splutí zahájen: 
Abyste nemuseli stát frontu na splavenky (volné splutí) ráno před akcí, je možné po vyplnění elektronické přihlášky dostat splavenky v těchto pražských obchodech (prodejní doby do na stránkách obchodů, na prodavače buďte hodní - nic, kromě dobrého pocitu, z prodeje splavenek nemají). Nutné je ale platit hotově (skautské čtečky platebních karet nemáme), nebo počkat po provedení platby na náš účet na potvrzení (snažíme se posílat vždy ráno):


Boatpark

Sokolovská 359/146,  Praha 8
Mapa: https://www.boatpark.cz/kontakt.html
(mají otevřeno otevřeno i 28. 9. 2019 7:30-17:00)

JUNshop – Skautské a outdoorové vybavení
Haškova 7, Praha 7
Mapa: http://www.junshop.cz/cz/kontakt/

(Netýká se to závodníků - ti musí po přihlášení vyzvednout startovní číslo v den závodu.)

 

16. 8. 2019 - Zahájení registrace účastníků
Letos registraci rozjedeme až od úterý 3. 9. 2019, od dalšího týdne bude možné začít vyzvedávat splavenky do volného splutí v pražském Boatparku a JUNshopu (upřesníme), nebo si je nechat zaslat poštou. Do 23. 9. 2019 je možná platba na účet, pak už jen v hotovosti.

 

4. 8. 2019 - Vjezd autobusů je Štvanici omezen
Pokud se chcete dostat letos legálně s autobusem na Štvanici, musíte mít povolení vjezdu od MČ Praha 7. Povolení pro vás můžeme zajistit, ale jen pokud o vás budeme vědět... Nezapomeňte včas vyplnit žádost o vjezd. Pokud zatím nevíte SPZ, tak uveďte kdy ho doplníte.

 

23. 5. 2019 - Dotace Ministerstva obrany
V rámci dotačního programu za měřeného na rozvoj branně-sportovních a technických aktivit obyvatelstva nebude podpořen letošní ročník našeho závodu. Přes související omezení s významným výpadkem v rozpočtu akce chceme poděkovat Ministerstvu obrany za dlouholetou podporu naší akce. 

 

8. 4. 2019 - Paddleboardy budou mít opět šanci závodit
Letos otevřeme kategorie pro paddleboardy, megaboardy a týmové padleboardy. Pro otevření každé kategorie bude třeba, aby se do 20. 9. 2019 přihlásilo aspoň 5 posádek.  Starty těchto kategorií budou brzy ráno, aby je nestíhalo volné splutí; pro paddleboardy s pevnými flosnami je vhodné první dvě šlajsny přenášet, viz podrobný popis trasy.

  

23. 3. 2019 - Dotace Magistrátu hlavního města Prahy
Jedním z celoměstských programů podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy bude i náš závod. Magistrát již tradičně podporuje naši akci a s jeho podporou ji můžeme dále rozvíjet. Děkujeme. 

 

>>> Novinky 2018