logo

| Napříč Prahou - přes tři jezy

největší vodácká akce pro skauty i veřejnost u nás

Novinky 2012

28. 9. 2012 - Závod úspěšně proběhl

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se povedla. Ve výsledcích najdete již výsledkovou listinu, do které budou zanedlouho doplněny i mezičasy a průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše galerie.

26.9.2012 - Pořadí a časy startů
Bylo určeno pořadí startů:
9:50 - kategorie K rychlostní a sjezdové lodě
9:50 - kategorie C turistická kanoe
10:00 - kategorie R dorost, třídová pramice P550
10:10 - kategorie S starší žáci, třídová pramice P550
10:20 - kategorie G starší žákyně, třídová pramice P550
10:30 - kategorie B mladší žactvo, třídová pramice P550
10:40 - kategorie Z žádi OPEN
10:50 - kategorie O dospělí OPEN

Nově byla vyjednána také možnost parkování na stadionu vodních sportů za 50Kč.

25.9.2012 - Průtok Vltavy
Máme potvrzeno, že Vrané by mělo pouštět až do konce týdne 90m3/s. Když se připočte průtok Berounky, vychází z toho ideálních 105 m3/s. Tzn. voda poteče, vlny pod šlajsnama budou normální a na propusti Helmovského jezu by lodě neměli drhnout.

23.9.2012 - Dopravní omezení na Císařské louce
Letos nemáme povoleno parkování na Císařské louce. Proto věnujte pozornost dopravnímu značení a pokud je to možné, ihned po složení lodí odvezte auto na Štvanici, kde se parkovat dá volně. Ze Štvanice se nejsnáze dostanete zpět tramvají číslo 14 (za 23 min.) ze zastávky Vltavská nebo Těšnov do zastávky Lihovar (přímo před vjezdem na Císařkou louku). Je dohodnuto parkování za 50 Kč na severním konci Císařské louky v kempu Caraven Park, všude jinde je zákaz stání :-/
Prosím, dejte si hned ráno za okno svého vozu vjezdovou kartu s telefonním číslem na řidiče (přihlášeným účastníkům přijde mailem). Pokud budete potřebovat vjet do cíle závodu na špici Štvanice (parkoviště pro účastníky je pod Hlávkovým mostem), zažádejte o ni přes náš web.
Do prostoru kempu Caraven Park se musí také přesunout také začátek a registrace volného splutí, protože půjčovny lodí, které budou lodě připravovat už předcházející den, nemají od vlastníka ostrova povolení a my jsme nebyli schopni toto povolení zaplatit. Registrace a start závodu bude stejný jako loni.

22.9.2012 - Sloučení podlimitních kategorií
Pátkem vypršel čas na včasnou registraci do závodu. S lítostí musíme zrušit kategorii F - rangers, protože se do ní přihlásily jen 3 lodě. Roverky budou přidruženy ke kategorii R - roveři s tím, že bude vyhlášena nejlepší ženská posádka kategorie.
Aktuálně také máme přihlášeny pouze 4 lodě v rychlostních a sjezdových kategoriích (1x rychlostní kajak, 2x rychlostní dvojkajak a 1x sjezdový kajak). Proto pokud máte přátele v oddílech se zájmem o závod pozvěte je. Kategorie rychlostních a sjezdových lodí s ohledem na počet účastníků slučujeme do jediné s tím, že bude vyhlášena i nejlepší posádka u každého druhu lodě.
V ostatních kategoriích je přihlášeno: R=9+3(F); S=14; G=13; B=14; Z=9; O=23; C=12; výkonnostní lodě=4. Celkem tedy 101 posádek.
Děkuje za přihlášení a těšíme se na vaši účast v závodě.

19.9.2012 - Regulace průtoku Vltavy
Podle zpráv z Povodí Vltavy můžeme očekávat průtok 80-100m3/s, to znamená, že ročník by mohl být průtokem zcela průměrný a ani delší lodě nebudou v propusti Helmovského škrtat o dno.

7.9.2012 - Tři jezy najdete i na facebooku
Máte přátele, které by tato událost mohla zajímat, ale ještě nejsou pozvaní? Udělejte to sami a pomozte nám rozšířit povědomí o Jezech i na facebooku! Adresa je http://www.facebook.com/3Jezy. Díky!

30. 7. 2012 - Propozice ročníku 2012
Byly vydány propozice pro letošní ročník.
Letos se nově otevírají kategorie pro rychlostní i sjezdové lodě. Diplomem budou oceněny nejen nejlepší posádky v kategoriích, ale také nejlepší posádky, pro které zváštní kategorie nebyla vyhlášena (hledejte podkategorie v propozicích).
Volné splutí bude mít nově start na severním konci císařské louky, tam budou směřovány i půjčovny.
Letos bude možné za poplatek parkovat na Císařské louce, ale zároveň zde budou dopravní pomezení (zázazy zastavení, stání jen na vyhrazených místech, nemožnost parkování bez poplatku). Podrobné informace budou zaslány přihlášeným účastníkům asi týden před závodem.

1. 6. 2012 - Připravují se propozice pro rok 2012
Do konce července budou zveřejněny propozice závodu i volného splutí pro tento rok. Mezi novinkami se můžete těšit na otevření kategorií pro sjezdové i rychlostní lodě, na zlepšení zázemí pro parkování v prostoru startu a také doprovodný program v cíli.

>>> Novinky 2011