Často kladené dotazy

Dá se v cíli parkovat?

Vjezd na Štvanici je omezen na vozidla s povolením MČ Praha 7. Pro účastníky, kteří si v rámci registrace včas objednají povolenky, se je pokusíme získat. Autobusy je nutné ohlásit do 6. 9. přes email 3jezy(zavináč)email.cz. Povolenky se budou vydávat v registraci na startu (na Císařské louce).

Okolí je na tom také hodně špatně - na Letné a v Holešovicích jsou zóny (viz http://www.praha7.cz/zona-placeneho-stani.html ), Karlín bývá plný. Pro parkování doporučujeme P+R na Nádraží Holešovice (viz http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/doprava/parkoviste ), odkud jede metro na stanici metra Vltavská a které je na trase tram 12 nebo 14, které vás dovezou ke startu závodu (zastávka Lihovar). Další možností je kapacitní P+R Letňany nebo P+R Palmovka.

Kde jsou start a cíl a jak se tam dostat pokud nevezu lodě?

Start je na Císařské louce; autem se dá parkovat dost těžko (v okolí není P+R). Zaparkovat je možné buď přímo na ostrově, nebo v ulicích na Smíchově. Na obou místech bude málo místa. MHD pojedete metrem B na Smíchovské nádraží a poté 1- 2 stanice busem nebo tramvají na zastávku Lihovar. Odtud je to kousek pěšky.

Cíl je na ostrově Štvanice; autem tam mohou zajet jen držitelé povolenek, které lze objednat v rámci registrace. Vjezd do východní části ostrova bude možný jen držitelům zvláštních povolenek určených pouze pro odvoz lodí závodníků (nikoliv parkování)Východní část ostrova bude přístupná jen od 10 do 15h. Parkovat v okolí je to samé jako na Smíchově s tím, že Praha 7 má navíc parkovací zóny. Ze stanic metra je blízký Florenc (trasa B i C) nebo Vltavská (trasa C) - z Vltavské je cesta jasnější.

 

Dají se u vás půjčit pramice?

Půjčení pramice pro každého bohužel neumíme a volných lodí je v Praze omezené množství a většinou vyžadují rekonstrukci. Pokud by jste si byli ochotni loď pro závod i opravit, napište nám na 3jezy(zavináč)email.cz.

 

Dají se půjčit zavřené kánoe?

Dronte je půjčuje, ale cena je o špricdeky vyšší než u klasické otevřené Vydry.

 

Chceme jet na nafukovací-samovylévací Barace, musíme mít přilby?

Přilby pro nafukovací lodě ještě letos nejsou povinné, ale jen doporučené. Nad jízdou Přes tři jezy bez přileb se diskutovalo na fóru http://www.raft.cz/forum.aspx?ID_prispevku=1218 .