logo

| Napříč Prahou - přes tři jezy

největší vodácká akce pro skauty i veřejnost u nás

Důležité sedmero informací pro nového návštěvníka

Využívej klikání na odkazy s podrobnými informacemi a kontroluj si zda info je už aktualizováno pro letošní ročník ;-) 

 1. Co jsou pražské 3jezy?
  Závod a pro ty, kdo závodit nechtějí, volné splutí Vltavy na kánoích, raftech, pramicích, paddlerboardech či jiných plavidlech. Trasa vede přes Šítkovský, Staroměstský a Helmovský jez v centru Prahy. Akci organizují skauti, a to tradičně na svátek sv. Václava 28. září.
 1. Chci závodit, ale nejsem skaut?
  To vůbec nevadí, závod je pro všechny, kteří se přihlásí. Prohlédněte si rozpis soutěžních kategorií v propozicích akce.
 1. Chci jet volné splutí či závod, ale nemám loď. Co teď?
  Můžete si loď půjčit od půjčoven, půjčovny podporující naší akci jsou uvedeny v sekci Půjčit loď. Pokud chcete mít jistotu, zarezervujte si ji včas.
 1. Jak se můžu zaregistrovat, ať už na volné splutí nebo na závod?
  Je třeba navštívit sekci Registrace, vyplnit formulář přihlášky a buď zaplatit (se slevou v předstihu) na náš účet, hotově při vyzvednutí splavenky, nebo na místě při vyzvednutí startovního čísla. Vždy používejte svůj variabilní symbol, který vám přijde e-mailem po odeslání přihlášky.
  Splavenka je určena účastníkům volného splutí, startovní číslo dostávají účastníci závodu.
 1. Zaplatil jsem a co teď?
  Na váš email jste dostali potvrzovací kód. Při jeho ohlášení dostanete v partnerských prodejnách, nebo ráno na startu splavenky pro volné splutí. Závodníci si s kódem, podle startovní listiny, vyzvednou startovní číslo až ráno na startu.
 1. Jak ohlásit změnu složení přihlášených účastníků?
  Vyplňte znovu přihlášku do volného splutí. Závodníci mohou svou přihlášku aktualizovat přes link, který po prvním vyplnění dostali do svého e-mailu. Doplatek účastnického poplatku je možný do 16. 9. 2019 na účet, později pouze v hotovosti.  
 1. Kde a jak mohu parkovat, abych se mohl účastnit?
  Pokud to půjde a nevezete vlastní loď, nezajíždějte ke startu a ani do cíle autem. Máme zpracovanou širokou nabídku možností placeného i volného parkování. 

Bonus:

7+1. Musím i ve volném splutí dodržovat nějaká pravidla?
Hlavních je pár jednoduchých - nevyjíždět na řeku, dokud probíhá závod, neplést se velkým lodím do dráhy, být ohleduplný, neriskovat, neopíjet se - a užít si jízdu. Detailní pravidla pohybu na řekách lze získat v Pravidlech plavebního provozu.