Novinky 2021

• příští ročník plánujeme na 28. 9. 2022

28. 9. 2021 - Závod úspěšně proběhl

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. V sekci Výsledky najdete letošní výsledkovou listinu pro všech 231 přihlášených závodních posádek. Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. V propusti Staroměstského jezu bylo napočítáno 1327 projíždějících lodí.

27. 9. 2021 - Úprava plavby pod Čechovým mostem

Pod levým mostním obloukem Čechova mostu je zakázaná plavba. Trasa tedy musí vést prostředním obloukem, tak abyste měli pilíř po levici a kánoe rozhodčích (reflexní vesty) po pravici:

plavba pod Čechovým mostem
Plavba pod jiným obloukem Čechova mostu není povolena.

27. 9. 2021 - Rozkopaná příjezdová cesta pro závodníky na Štvanici

V pátek byla rozkopána příjezdová cesta do západní části Štvanice a bude třeba jezdit i chodit přes severní část ostrova: https://mapy.cz/s/gutomotolu

Areál závodníků se i v tomto roce bude objíždět po směru hodinových ručiček (jednosměrný provoz).

24. 9. 2021 - Výklad trati

Seznamte se s oficiálním výkladem trati pro závodníky:

a pro volné splutí: https://www.youtube.com/watch?v=S2CoqVaDKIM

Zvláště připomínáme nutnost dbát pravidel plavebního provozu (nekřižovat trasu velkých lodí a nezajíždět ke korunám jezů) a nutnost plout při levém břehu v oblasti pod Letnou proti přístavišti Na Františku:

Trasa Na Frantisku

23. 9. 2021 - Průjezd pouze propustmi

Stejně jako každý rok plujete vorovými propustmi - není povoleno plout přes spádové desky jezů (z první dvou vystupují ostré hrany larsenů a za třetím následuje více než 3m pád do vývařiště). Hrozí tam poškození lodi a úraz. Prosím nelezte ani na kozy propustí či jiné části vodních staveb na trase závodu.

Letos se opravuje 2. jez a nedodržení uvedených pravidel (narušení stavby) by mohlo vést k zákazu naší akce v následujících letech a tak pro jistotu vyznačíme koridor, aby někdo šlajsnu neminul ;-)

Plavební koridor navádějící k propusti u 2. jezu

koridor 2.jez

Oblast kolem 2. jezu, kde je plavba zakázána:
zakaz plavby přes 2.jez

23. 9. 2021 - Uzávěrka přihlašování do závodu
Posádkám byla do startovních listin doplněna startovní čísla a poukazy na ně budou rozeslány v pátek přihlašovatelům.
Byla sloučena mužská a ženská kategorie Paddleboardy OPEN (vyhlašována bude nejlepší žena), Megaboardy pojedou jako trénink 9:45 nebo 11:00 podle vlastního uvážení.
Ranní výklad trati je zrušen – nahradíme ho on-line variantou. (Nevěříme, že bychom těsně před startem vydrželi pohromadě v rouškách). Závěrečný nástup na Štvanici s rouškami uspořádáme.

Zde je rozpis startů:

I, U

Nafukovací paddleboardy OPEN ∎ do 14' ∎ muži, ženy ∎ 9 km

Paddleboardy OPEN ∎ do 14' ∎ 9 km

H, Y

Paddleboardy HOBBY ∎ do 12' ∎ muži, ženy ∎ 6 km

Mistrovství ČR v pádlování na P550, dorostenci

Mistrovství ČR v pádlování na P550, dorostenky

Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žáci

G

Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žákyně

Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žáci

Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žákyně

žáci OPEN

dospělí OPEN

turistická kanoe

trénink

7. 9. 2021 - Registrace na závod
Otevřeli jsme registraci na závod. Podle aktuální omezení pro hromadné akci, bychom se měli vejít, ale pokud se utáhnou šrouby, dáme přednost těm, co se přihlásili a zaplatili - nenechávejte proto registraci až na její poslední den 21. 9. 2021. Připomínáme, že všichni účastníci musí mít ukončené očkování či být testováni na COVID dle v tu dobu platných nařízení Vlády ČR čl. I/16.

5. 8. 2021 - Organizace závodu a splutí 28. září
Je přirozené, že se nedá odhadnout epidemiologická situace za dva měsíce. Přesto děláme všechny nutné přípravy pro realizaci akce vč. volného splutí na konci září. Vzhledem k tomu, že je nutné očekávat změny na poslední chvíli, bude registrace řádná účastníků otevřena až od 8. září a ukončena 21. září 2021. Se zahájením registrace budou také aktualizovány propozice akce v závislosti na aktuální situaci.

13. 4. 2021 - Jarní splutí nebude
Pro nedostatečně příznivý epidemiologický vývoj a pro stále platný zákaz hromadných akcí jsme nuceni zrušit konání splutí dne 24. dubna 2021 a akci budeme realizovat jen v termínu 28. září 2021.

23. 3. 2021 - Jarní splutí Napříč Prahou - přes tři jezy?
Při posledním ročníku závodu jsme museli z epidemiologických důvodů zrušit kategorii volné splutí. Proto jsme začali připravovat splutí na 24. dubna 2021, svátek sv. Jiří - patrona skautů. Akce je nyní sice připravena podle plánu, ale zatím nám epidemiologická omezení neumožňují akci realizovat. V případě uvolnění využijeme příležitosti k podpoře aktivního trávení volného času a vydáme přesné propozice akce...

19. 3. 2021 - Dotace Magistrátu hlavního města Prahy
Jedním z celoměstských programů podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy bude i náš závod. Magistrát již tradičně podporuje naši akci a s jeho podporou ji můžeme dále rozvíjet. Děkujeme.

>>> Novinky 2020