logo

| Napříč Prahou - přes tři jezy

největší vodácká akce pro skauty i veřejnost u nás

Novinky 2017

  • příští závod plánujeme na 28. 9. 2018

 

 

 


Aktuality ročníku

 

9. 10. 2017 - Výsledky a média

Ve výsledcích byla doplněna i editovatelná verze v Excelu a zápis o protestech (dneškem začíná běžet oficiální patnáctidenní lhůta na hlášení chyb). Letos o naší akci informovala řada médií, některé výstupy odkazujeme v sekci Napsali o nás.

 

1. 10. 2017 - Splavenky pro každého účastníka

Rozšířila se desinformace o tom, že když půjčovně zaplatíte za loď, tak skatům, co akci pořádají, už není třeba přispět. Není to pravda - pokud jste nedostali s lodí i samolepku "Tři jezy 2017", tak jste nepřispěli na nájmy nutných pozemků, záchranu pod jezy a ani záchody. Pak jich nemá být málo... Pokud vám chybí, je možné splavenky do 10. 10. 2017 dodatečně objednat (platba převodem, zaslání poštou nebo vyzvednutí v Praze).

 

28. 9. 2017 - Závod úspěšně proběhl

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. Ve výsledcích najdete letošní výsledkovou listinu všech 197 závodních posádek (historicky nejvyšší počet). Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. V propusti Staroměstského jezu bylo napočítáno 1266 projíždějících lodí a rozhodčí u Karlova mostu zaznamenali pouhých 32 zalitých nebo cvaklých lodí.

 

27. 9. 2017 - Pasti na automobily na Štvanici

Na Štvanici byla v posledním týdnu odstraněna většina starých zpevněných ploch a vzniklé jámy o hloubce až 40 cm zasypány kyprou černozemí. Pokud do uhrabaných míst vjedete autem, nejen že poškodíte budoucí trávník, ale hlavně asi zapadnete do maskované jámy... Stavba pod Hlávkovým mostem bude běžet i zítra a proto počítejte s dalším omezením parkování a průjezdem těžké techniky (ideálně parkujte mimo ostrov). 

 

27. 9. 2017 - Starty kategorií

Posádky rangers (dorostenek) na P550 byly sloučeny s kategorií roverů (dorost) - bude vyhlášena nejlepší ženská posádka. Kategorie budou startovat dle tohoto rozpisu:

Kategorie Popis Čís. min. Čís. max.
R Mistrovství ČR v pádlování na P550, dorostenci  101 120
S Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žáci 121 160
G Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žákyně  161 180
B Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žáci  181 200
A Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žákyně 201 215
Z žáci OPEN 216 255
O dospělí OPEN 256 300
C turistická kanoe 1 30
T trénink 31 100

 

23. 9. 2017 - Pokud to půjde, nezajíždějte do startu a ani do cíle autem.

Loni stačilo jedno méně šikovně odstavené auto na Císařské louce a řada z nás se na ostrov dostala cca 90 min později, než původně plánovala. Letos je vedle úzké Císařské louky ještě rozrytá větší část Štvance a parkování je značně omezeno

Auto můžete zadarmo odstavit třeba v Podolí nebo na Alberotvě a přejet na Císařskou louku přívozem, nebo na Novém Smíchově (na 5h) přejet z Anděla na Lihovar, který je přímo u Císařské louky. Pokud auto chcete odstavit beze stresu, co nejblíž Štvanice, nejjednodušší je placené parkoviště na Těšnově, nebo ve svátek zdarma na Na Ovčinách u úřadu MČ Praha 7. Doručená místa jsou vyznačená v mapě.

Pokud vezete vlastní loď, kromě nabídky placeného parkování přímo na Císařské louce, vám nic nebrání vyrazit na lodi už z Modřan, Braníka či Podolí. Jen prosím zkuste plout tak, abyste minuli žlutou věž na Císařské louce (https://mapy.cz/s/24sZq) až po 11h a vyhnuli se tak střetům se závodníky. Splutí nemusíte končit jen na Štvanici, volně se dá zaparkovat i pod Libeňským mostem či v Tróji. Místa umožňující složení lodí i zaparkování jsou označena v mapě

Prosím podpořte naší skautskou akci nákupem splavenek v předprodeji, nebo 28. 9. zastavte s vaší lodí na Císařské louce u registrace volného splutí (nepřijímáme platební karty). 

 

23. 9. 2017 - Předprodej splavenek
Splavenky i startovné do závodu je nutné platit hotově, skautské čtečky platebních karet nemáme. Platí to i pro předprodej splavenek před závodem v JUNu a Boatparku.

 

22. 9. 2017 - Nabídka Paddlebordů v sekci Půjčit loď
Pokud se rozhodnete pro letos tak moderní SUP (Paddlebordů) nezapomeňte, že pro sjíždění šlajsen jsou nutné nejen vesty, ale i přilby.  Tato plavidla nabízíme díky tomu, že letos nás podpořil i Ká-servis.cz - půjčovna kvalitního vodáckého vybavení:

  • Pobočky Praha / České Budějovice / Berounka / Vltava / Pardubice / po dohodě celá ČR. 
  • Skvělý servis i ceny!
  • Kanoe, rafty, paddleboardy, neopreny a vše další, co si vodácké srdce žádá, najdete v naší půjčovně! 

21. 9. 2017 - Výprodej ve Vodáckém ráji
Začíná posezónní výprodej lodí a vybavení. Ve Vodáckém ráji na Císařské louce nyní nabízí zajímavé slevy, hodnotné dárky v ceně některých lodí, prodlouženou záruku atd.

 

21. 9. 2017 - Očekávaný průtok Vltavy
Vltavská kaskáda neplánuje žádnou manipulaci s průtokem a ani se neočekávají významnější srážky. Proto lze předpokládat, že průtok Vltavy v Praze bude podobný jako nyní - na úrovni 50 m3/s. Tento ročník závodu by mohl být spíše klidnější, největší vlny lze očekávat na Karlovce a u Štvanice mohou lodě s vyšším ponorem škrtat na stupních před retardéry.

 

18. 9. 2017 - Vodácký bazar lodí
Pokud uvažujete o vlastní lodi, tak vás jistě zaujme nabídka Vodáckého bazaru lodí Boatparku.

 

11. 9. 2017 – Předprodej splavenek pro volné splutí zahájen: 
Abyste nemuseli stát frontu s přihláškou na volné splutí ráno před akcí, je možné podat vámi přinesenou přihlášku a dostat splavenky v těchto pražských obchodech (prodejní doby do na stránkách obchodů, na prodavače buďte hodní - nic, kromě dobrého pocitu, z prodeje splavenek nemají). Nutné je ale platit hotově (skautské čtečky platebních karet nemáme):


Boatpark

Sokolovská 359/146,  Praha 8
Mapa: https://www.boatpark.cz/kontakt.html
(mají otevřeno otevřeno i 28. 9.)

JUNshop – Skautské a outdoorové vybavení
Haškova 7, Praha 7
Mapa: http://www.junshop.cz/cz/kontakt/

(Netýká se to závodníků - ti musí zaplatit účast a vyzvednout startovní číslo v den závodu.) 

 

5. 9. 2017 - Vjezd autobusů bude na Štvanici zakázán

Pokud se chcete dostat letos legálně s autobusem na Štvanici, musíte mít povolení vjezdu od MČ Praha 7. Povolení pro vás můžeme zajistit, ale jen pokud o vás budeme vědět... Nezapomeňte včas vyplnit žádost o vjezd. Pokud zatím nevíte SPZ, tak uveďte kdy ho doplníte.

 

3. 9. 2017 - Vyzkoušejte si přihlášky do závodu nanečisto

Letos nově závod opustil papírové přihlášky a začal využívat Google formulář. Proto jsme připravili testovací formulář (v červené barvě) a k němu příslušný seznam přijatých testovacích přihlášek, abyste si to mohli "beztrestně" otestovat, co to dělá včetně potvrzovacích emailů a dodatečných oprav přihlášek. 

 

1. 9. 2017 - Elektronická přihláška do závodu

Přihlášky do závodu (nikoliv volné splutí) letos není třeba tisknout. Vyplňuje se přes Google formulář a až do převzetí startovního čísla je ji možné průběžně aktualizovat. Přihlášky se vyplňují pro jednotlivé posádky: https://goo.gl/meBsTQ, odkaz pro jejich editaci dorazí obratem na váš email a seznam přijatých přihlášek je zveřejněn na https://goo.gl/V7QuG9 - tam si můžete zkontrolovat, zda je přihláška kompletní i do jaké kategorie byla zařazena. 

 

29. 8. 2017 - Předprodej splavenek
I v tomto roce plánujeme nabízet splavenky v prodejnách Boatpark a JUN. Předprodej bude zahájen asi ve čtvrtek 7. září. Až budou splavenky k dispozici, umístíme o tom informaci do aktualit.

 

18. 7. 2017 - Propozice závodu
V Kapitánské poště (časopisu pro vedoucí oddílů vodních skautů) letos ještě nabyly zveřejněny propozice ročníku 2017. Omlouváme se za naše nedopatření. Propozice jsou k dispozici zde, na stránkách závodu.

 

13. 4. 2017 - Dotace Ministerstva obrany
V rámci dotačního programu za měřeného na sport a tělesnou výchovu bude podpořen i letošní ročník našeho závodu. Děkuje - jsme rádi, že není nutné zatěžovat oddíly a rodiny s dětmi s vysokými startovními poplatky. 

 

7. 3. 2017 - Dotace Magistrátu hlavního města Prahy
Jedním z celoměstských programů podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy bude i náš závod. Magistrát již tradičně podporuje naši akci a s jeho podporou ji můžeme dále rozvíjet. Děkujeme. 

 

>>> Novinky 2016

 

 

 

 

Novinky 2016

 

 

 


Aktuality ročníku

  

2. 10. 2016 - Pražský podzimní bazar vodáckého vybavení 
V pražském Boatparku bude sobotu 22. října 2016 nejen totální výprodej vodácké půjčovny, ale zlevněná zimní kolekce 2016/17 lyží a doplňků. 

 

29. 9. 2016 - Výsledky 2016 
Na stránky byly doplněny výsledky letošního závodu. 

 

29. 9. 2016 - Závod úspěšně proběhl 

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. Brzy ve výsledcích najdete výsledkovou listinu. Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. V propusti Staroměstského jezu bylo napočítáno 1533 projíždějících lodí (historicky nejvyšší počet) a rozhodčí u Karlova mostu zaznamenali pouhých 62 zalitých nebo cvaklých lodí. 

 

27. 9. 2016 - Prodloužení doby otevření 3. jezu

Díky podpoře Vodní záchranné služby Praha 15, můžeme prodloužit provoz propusti Helmovského jezu u Štvanice až do 14:30. Předchozí propusti se zavírají podle avizovaného plánu po průjezdu zavírací lodě (s megafonem) - 1. jez ve 12:30 a druhý o cca 15 min později.

 

27. 9. 2016 - Den otevřených dveří na elektrárně Štvanice

V sobotu 1. října 2016 můžete navštívit elektrárna Štvanice, která zaujme svou secesní architekturou, krásným výhledem na Prahu z 22 metrů vysoké věže. Během prohlídky navštívíte strojovnu, malou vodní elektrárnu, dozvíte se mnoho zajímavostí o historii i současném provozu tohoto díla i blízkého okolí.
Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu, první začíná v 9.00, poslední v 16.00 hodin. Na prohlídku je třeba se předem registrovat na www.pvl.cz. Registrace bude otevřena do pátku 30.9.2016 do 13 hodin.

 

26. 9. 2016 - Stavba pod Hlávkovým mostem na Štvanici

Na obvyklém parkovacím místě letos probíhá stavba kolektoru. Dbejte prosím v blízkosti stavby zvýšené opatrnosti, ať nám akce proběhne bez zbytečných problémů. Je s tím spojeno také omezení parkovací kapacity. Snažte se parkovat úsporně. 

  • Pokud chcete jen odstavit auto, doporučujeme placené parkoviště na Těšnově (https://mapy.cz/s/168Ir), kde je sazba 40Kč/hod. 
  • Pokud potřebujete odvést vlastní loď autem, přijměte jako výzvu volné parkoviště u slalomového kanálu v Tróji (https://mapy.cz/s/168OM

 

26. 9. 2016 - Předprodej splavenek
Splavenky pro volné splutí je ještě zítra možné pořídit v pražských obchodech JUN a Boatpark. Půjčovny Samba a Ahoooj je budou mít pro své klienty připravené u výdeje lodí, ostatní včetně klientů Dronte si je musí vyzvednout sami.

 

25. 9. 2016 - Inzerce lodí k půjčení mezi oddíly
Pokud hledáte či nabízíte loď do závodu, můžete přidat nabídku na naši nástěnku.

 

25. 9. 2016 - Starty kategorií
Neosazené kategorie rychlostních/sjezdových kánoí a kajaků byly zrušeny - zájemci o měřenou jízdu Přes tři jezy mohou startovat s dvojkajaky v 10:00. Posádky rangers (dorostenek) na P550 byly sloučeny s kategorií roverů (dorost) - bude vyhlášena nejlepší ženská posádka. Kategorie budou startovat dle tohoto rozpisu:

 

Kategorie

Popis

Start

Čís. min.

Čís. max.

K

dvojkajaky

10:00 

101

110

T

trénink

10:00

111

120

R

Mistrovství ČR lodí P550, dorostenci

10:00

121

130

S

Mistrovství ČR lodí P550, starší žáci

10:10

131

140

G

Mistrovství ČR lodí P550, starší žákyně

10:20

141

150

B

Mistrovství ČR lodí P550, mladší žactvo

10:30

151

160

Z

žáci OPEN

10:40

161

170

O

dospělí OPEN

10:50

171

180

C

turistická kánoe

10:50

    1

100

 

23. 9. 2016 – Výhled průtoku pro letošní ročník:
Podle manipulačního plánu se odtok z Vraného v úterý ráno zvedne na 100m3/s a ve středu - v den závodu ze zvýší 110m3/s. Takže s příspěvkem Berounky může v Praze očekávat optimálních 120-140 m3/s.

 

21. 9. 2016 – Předprodej splavenek pro volné splutí zahájen:
Abyste nemuseli stát frontu s přihláškou na volné splutí ráno před akcí, je možné podat vámi přinešenou přihlášku a dostat splavenky v těchto pražských obchodech (prodejní doby do na stránkách obchodů, na prodavače buďte hodní - nic, kromě dobrého pocitu, z prodeje splavenek nemají):


Boatpark

Sokolovská 359/146,  Praha 8
Mapa: https://www.boatpark.cz/kontakt.html
(mají otevřeno otevřeno i 28. 9.)

JUNshop – Skautské a outdoorové vybavení
Haškova 7, Praha 7
Mapa: http://www.junshop.cz/cz/kontakt/

(Netýká se to závodníků - ti musí donést přihlášku v den závodu.)

 

16. 9. 2016 – Letos nás podpořila i VZP, dále nabízí:
Chcete mít jistotu lékařského ošetření? Chcete získat příspěvky na prevenci a čerpat výhody? Chcete mít servis své zdravotní pojišťovny vždy po ruce? Chcete šetřit čas online komunikací? Všeobecná zdravotní pojišťovna, partner vašeho zdraví, je tu pro vás.

 

12. 9. 2016 – Formuláře přihlášek
V sekci Registrace jsou dostupné formuláře přihlášek k vytištění. Do konce týdne budou také rozeslány registrovaným účastníkům.

 

29. 8. 2016 – Státní plavební správa určila trasu závodu
Je závazný pro všechny účastníky a najdeteho v prvním odstavci Podrobného popisu trasy. V dalším textu pak najdete všechny podrobnosti a také zajímavosti pro cestu Prahou po vodě.

 

23. 8. 2016 – Výprodej vodáckého vybavení v Boatparku
Ve vodácké půjčovně pražského Boatparku každoročně obměňují vybavení za nové věci. Nesetkáte se tam vybavením starším více než 7 měsíců! Podívejte se na současnou nabídku nafukovacích lodí, nebo sledujte jak do výprodeje uvolňují další položky.

 

29. 6. 2016 – Záštita hlavního města Prahy
Záštitu nad naším tradičním závodem (jezdí se již 77 let) převzal náměstek primátorky Petr Dolínek, radní pro sport a volný čas.

 

12. 6. 2016 - Propozice závodu
V Kapitánské poště (časopisu pro vedoucí oddílů vodních skautů) byly zveřejněny propozice ročníku 2016. Omlouváme se za překlep – závod se koná ve středu. Propozice jsou dispozici i zde na stránkách závodu.

 

5. 6. 2016 - Dotace Magistrátu hlavního města Prahy
Jedním z celoměstských programů podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy bude i náš závod. Magistrát již tradičně podporuje naši akci a s jeho podporou ji můžeme dále rozvíjet. Děkujeme. 

 

21.4.2016 - Dotace Ministerstva obrany
V rámci dotačního programu za měřeného na sport a tělesnou výchovu bude podpořen i letošní ročník našeho závodu. Děkuje - jsme rádi, že není nutné zatěžovat oddíly a rodiny s dětmi s vysokými startovními poplatky. 

 

>>> Novinky 2015

Novinky 2014Aktuality ročníku 2014

2. 10. 2014 - Zvláštní poděkování
Vývoj počasí a hydrologické situace na Vltavě v září našemu závodu příliš nepřál. Dlouho jsme jako pořadatelé žili v nejistotě, zda bude možné otevřít propusť Staroměstského jezu. Z vývoje průtoku Vltavy je jasné, že nám velmi pomohl podnik Povodí Vltavy, který upravil odtok z přehrad tak, aby akce mohla proběhnout za optimálních podmínek.

 

2. 10. 2014 - Finální verze výsledků
Na stránce výsledků jsou už i záznamy mezičasů a statistiky ročníku. V do fotogalerie můžete stále přidávat odkazy na vaše alba i videa.


28. 9. 2014 - Závod úspěšně proběhl
Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. Ve výsledcích najdete již výsledkovou listinu, do které budou zanedlouho doplněny i mezičasy. Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. Na první propusti bylo napočítáno 830 projíždějících lodí a rozhodčí na jezech zaznamenali pouhých 44 zalitých nebo cvaklých lodí na propustech. 

25. 9. 2014 Buď připraven! Přes tři jezy 2014

V pevném rytmu vždy jednou za tři až pět let se na konci září zvedne hladina Vltavy v Praze. Při závodu to pak pod Karlovým mostem vypadá jak na koupališti – všechno plave. Proto buďte připraveni, stačí jen málo a nemusí platit to, že Staroměstská propust nemilosrdně žere pramice vybraných měst.

•Pevně přidělej vlnolam. Tři šrouby dokáže utrhnout už Jiráskárna.

•Zvyš vztlak své lodi (např. kanystry přilepenými izolepou pod lavičky). Loď i při zalití bude nad hladinou, sníží se tím riziko poškození a umožní vám to loď vyšplouchat i uprostřed řeky.

•Nepodceňujte velikost vylévaček. Kýbl je kýbl. 

•Vezměte si s sebou náhradní oblečení. Pokud nebude teplé ráno, může se stát, že tvá promočená posádka bude po zachránění suché oblečení potřebovat.

•Rozhodně se nestyďte za dobře utažené vesty a přilby u celé posádky. Je nerozumné vybavení nechávat doma.

•Jeďte tak, aby vás v propusti neohrozily jiné (neovladatelné) lodě.

•Nesnažte se projíždět nejvyšší kohouty vln. Ve vlnách pádlujte – všichni a celou dobu.

•Pozor na bójku vpravo pod propustí Staroměstského jezu. Pokud si nejste jistí, veďte svou loď spíše při levé straně.

•V případě cvaknutí se snažte situaci zvládnout sami, aby vás nemuseli lovit záchranáři.

Letos – tři dny před závodem teče víc než 200 m3/s, proto se podívejte na články z roku 2010 a sledujte aktuální průtok:

Tři jezy na „Karlovce“ (str. 6)

Hladina Vltavy v Praze

 

25. 9. 2014 Předprodej splavenek v Portálu

  Každoročně se snažíme zmenšit nával na registraci volného splutí - pokud si chcete ušetřit frontu ráno před akcí, přihlaste se dnes či zítra v knihkupectví nakladatelství Portál u Václavského náměstí:

Knihkupectví Portál Praha 1
Jindřišská 30, Praha 1

Prodejní doba je pondělí až pátek od 9.00 do 18.00 hodin. S sebou si vezměte vyplněnou přihlášku , platit budete 30 Kč za osobu a měli byste dostat účastnickou samolepku za každou osobu i každou přihlášenou loď.

Velký dík patří Portálu, který pro nás nezištně tuto službu poskytl. Podívejte se zda vás nezaujme nějaká knížka ;-)


26. 9. 2013 - Starty kategorií
Neosazené kategorie rychlostních kánoí a kajaků byly zrušeny - zájemci o měřenou jízdu Přes tři jezy mohou startovat s turistickými kanoemi v 10:00. Posádky rangers (dorostenek) na P550 byly sloučeny s kategorií roverů (dorost) - bude vyhlášena nejlepší ženská posádka. Kategorie budou startovat dle tohoto rozpisu:
Kategorie Popis Start Čísla od - do
D tréning 10:00:00 101 105
C turistická kanoe 10:00:00 106 125
R Mistrovství ČR v pádlování na P550, dorostenci
memoriál Hugo Sedláčka
10:10:00 126 150
S Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žáci
o pohár ředitele SPS
10:20:00 151 175
G Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žákyně 10:30:00 176 200
B Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žactvo 10:40:00 201 230
Z žáci OPEN 10:50:00 231 250
O dospělí OPEN 11:00:00 251 300


6. 9. 2014 - Podzimní bazar a výprodej v Boatparku

Výprodej vodáckého vybavení z vodácké půjčovny Boatpark zahájen. Vybavení půjčovny Boatpark každoročně obměňuje, takže se zde se starším vybavením než 7 měsíců.

 

V sobotu 18.10. od 9 hodin se bude konat Pražský Podzimní Bazar Vodáckého Vybavení ve všech prostorách firmy Boatpark.
„Hrabák" je  léty  osvědčený prodej nepostradatelných vodáckých maličkostí již od 5 Kč, který určitě  zaujme zájemce o levný nákup. Kromě bazaru bude možné koupit nebo rezervovat nové zboží za výjimečné ceny, které  budou platit pouze v tento den !!!
Totální doprodej vybavení půjčovny a testovacích lodí. Kamenný bazar nebude letos praskat ve švech tak jako v minulých letech, ale  rozhodně bude z čeho vybírat. Pokud chcete přivézt Vaše vybavení, tak nás informujte  alespoň 2 dny předem.
Protože se zima již nezadržitelně hlásí o slovo, tak Vás třeba zaujme sleva 25% na kolekci 2014/15 z původní ceny a 5% sleva na již zlevněné zboží starších kolekcí.
Bazar je nejen možností výhodného nákupu, ale také příležitostí prohlédnout si některé novinky, poklábosit s kamarády a pokochat se vodáckými i snowboardovými videi. Využijte slevy 20% na před-sezónní servis lyží a snowboardů.
Váš Boatpark Team

 

1. 9. 2014 - Otevření registrace
Byla otevřena registrace do závodu i do volného splutí. Lodě je možné přihlašovat do pátku 19. září za zvýhodněnou cenu. 

 

28. 8. 2014 - Vodácký bazar v Troji

Přijďte si na kanále v Troji vyzkoušet testovací lodě, které si v rámci bazaru můžete také spolu s použitým vybavením odnést za velmi příznívé ceny. Testování a prodej použitého i nového vybavení bude probíhat 27. 9. 2014 od 9:00 do 18:00. V průběhu celého dne bude v areálu k dispozici občerstvení. 

HG Sport - Vodácký bazar v Troji

 

20. 6. 2014 - Námořnický bál na vlnách 3jezů
I v tomto roce se můžete těšit na taneční večer v námořnickém stylu. Pokud se chcete přidat, nezapomeňte si včas rezervovat lítsky - kapacita sálu je omezena a kdo dřív rezervuje... 

 

10. 6. 2014 - Propozice závodu
V Kapitánské poště (časopisu pro vedoucí oddílů vodních skautů) byly zveřejněny propozice ročníku 2014. Propozice jsou dispozici i zde na stránkách závodu.

29. 5. 2014 - Mistrovství České republiky
Hlavní kapitanát vodních skautů schválil náš závod jako Mistrovství republiky v pádlování na P550. Třídová loď vodních skautů P550 bude mít tedy opět dvě vrcholné soutěže a vedle mistrovství republiky v jachtingu v rámci Skare, budeme mít opět i mistry republiky v pádlování. 

20.5.2014 - Záštita Hlavního města Prahy
Nad naším tradičním závodem (jezdí se již 75 let) opět převzala záštitu paní radní Mgr. Ludmila Štvánová.

>>> Novinky 2013

 

Novinky 2015


Aktuality ročníku

 

28. 10. 2015 - Finální verze výsledků
Na stránce výsledků jsou už i záznamy mezičasů a statistiky ročníku. V do fotogalerie můžete stále přidávat odkazy na vaše alba i videa.


28. 9. 2015 - Závod úspěšně proběhl
Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. Ve výsledcích najdete již výsledkovou listinu, do které budou zanedlouho doplněny i mezičasy. Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. Na první propusti bylo napočítáno 953 projíždějících lodí (historicky nejvyšší počet) a rozhodčí na jezech zaznamenali pouhých 40 zalitých nebo cvaklých lodí na propustech. 

23. 9. 2015 - Trasou závodu vás mohou provést telefony s Androidem

Trasa Napříč Prahou - přes tři jezy je letos zveřejněna ve vodácké aplikaci Kilometráž. Ta je určena pro chytré telefony s Androidem a přináší popis vybraných řek, jezy a další místa s fotkami a také orientaci podle GPS. Hned víte jak daleko to kam po proudu máte nebo kdy tam dojedete. Také se dozvíte aktuální sjízdnost řek z vodočtů, které monitorujeme.

Kilometráž je zdarma. Autoři hledají další pomocníky, kteří pomohou zmapovat (všechna) a hodnotit (vybraná) místa na dalších řekách. Pokud máte zkušenosti a chuť, dejte jim vědět!

Více informací najdete na www.kilometraz.cz, odkaz ke stažení aplikace (vede na oficiální Google play) je na https://goo.gl/CVnLrO.

 

22. 9. 2015 - Podzimní bazar a výprodej v Boatparku
Výprodej vodáckého vybavení z vodácké půjčovny Boatpark zahájen. Vybavení půjčovny Boatpark každoročně obměňuje, takže se zde se starším vybavením než 7 měsíců.

20. 9. 2015 - Starty kategorií
Neosazené kategorie rychlostních kánoí a kajaků byly zrušeny - zájemci o měřenou jízdu Přes tři jezy mohou startovat s turistickými kanoemi v 10:00. Posádky rangers (dorostenek) na P550 byly sloučeny s kategorií roverů (dorost) - bude vyhlášena nejlepší ženská posádka. Kategorie budou startovat dle tohoto rozpisu:

Kategorie Popis Start Čísla od - do
D tréning 10:00:00 101 105
C turistická kanoe 10:00:00 106 120
R Mistrovství ČR v pádlování na P550, dorostenci
memoriál Hugo Sedláčka
10:10:00 121 140
S Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žáci
o pohár ředitele SPS
10:20:00 141 170
G Mistrovství ČR v pádlování na P550, starší žákyně 10:30:00 171 194
B Mistrovství ČR v pádlování na P550, mladší žactvo 10:40:00 195 225
Z žáci OPEN 10:50:00 226 250
O dospělí OPEN 11:00:00 251 300

 

19. 9. 2015 Předprodej splavenek

  Každoročně se snažíme zmenšit nával na registraci volného splutí - pokud si chcete ušetřit frontu ráno před akcí, přihlaste se od pondělí do pátku v těchto pražských obchodech:

Knihkupectví Portál Praha 1 
Jindřišská 30, Praha 1

JUNshop – Skautské a outdoorové vybavení
Haškova 7, Praha 7

Prodejní doba je pondělí až pátek od 10.00 do 18.00 hodin. S sebou si vezměte vyplněnou přihlášku , platit budete 30 Kč za osobu a měli byste dostat účastnickou samolepku za každou osobu i každou přihlášenou loď.

 

Velký dík patří oběma prodejnám, které pro nás nezištně tuto službu poskytují. Podívejte se zda vás nezaujme nějaká knížka či jiné jejich zboži ;-)

 

1. 9. 2015 - Přihlašování do závodu je otevřeno

V sekci Registrace je možné do 18. 9. přihlásit se do závodu za snížené startovné a je tam možné si i stáhnout přihlášky, které pak budete potřebovat při prezentaci na místě. 

 

20. 8. 2015 - Poháry skautů
Dnes k nám dorazily poháry pro nejlepší posádky skautské kategorie Mistrovství republiky v pádlování na P550, které opět daroval ředitel SPS Ing. Václav Novák. 

 

8. 6. 2015 - Propozice závodu
V Kapitánské poště (časopisu pro vedoucí oddílů vodních skautů) byly zveřejněny propozice ročníku 2014. Propozice jsou dispozici i zde na stránkách závodu.

 

28. 8. 2015 - Vodácké muzeum - expozici vodáckého muzea

Dne 19.9.2015 ve 14:00 se otevírá v areálu zámku ve Zruči nad Sázavou stálá expozice Vodáckého muzea sledujte jeho FB: https://www.facebook.com/vodacimuzeum

 

20. 6. 2015 - Námořnický bál
Vzhledem k prodlouženému víkendu letos před 3jezy taneční večer neplánujeme. 

 

8. 6. 2015 - Propozice závodu
V Kapitánské poště (časopisu pro vedoucí oddílů vodních skautů) byly zveřejněny propozice ročníku 2014. Propozice jsou dispozici i zde na stránkách závodu.

29. 5. 2015 - Mistrovství České republiky
I v tomto roce Hlavní kapitanát vodních skautů schválil náš závod jako Mistrovství republiky v pádlování na P550. Třídová loď vodních skautů P550 bude mít tedy i v tomto roce vrcholné soutěže a vedle mistrovství republiky v jachtingu v rámci Skare, budeme mít opět i mistry republiky v pádlování. 

27.4.2015 - Záštita Hlavního města Prahy
Nad naším tradičním závodem (jezdí se již 76 let) převzala záštitu paní radní Hana Nováková.

21.4.2015 - Dotace Ministerstva obrany
V rámci dotačního programu za měřeného na sport a tělesnou výchovu bude podpořen i letošní ročník našeho závodu. Děkuje - jsme rádi, že není nutné zatěžovat oddíly a rodiny s dětmi s vysokými startovními poplatky. 

>>> Novinky 2014

Novinky 2013

Aktuality ročníku 2013

3. 10. 2013 - Finální verze výsledků
Na stránce výsledků jsou už i záznamy mezičasů a statistiky ročníku. V do fotogalerie můžete stále přidávat odkazy na vaše alba i videa.
 
28. 9. 2013 - Závod úspěšně proběhl

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům i pořadatelům. Letošní jízda Přes tři jezy se opět povedla. Ve výsledcích najdete již výsledkovou listinu, do které budou zanedlouho doplněny i mezičasy. Průběžně budeme také zveřejňovat odkazy na vaše fotogalerie či videa. Na poslední propusti bylo napočítáno 601 projíždějících lodí a rozhodčí na jezech zaznamenali celkem 54 zalitých nebo cvaklých lodí na propustech. 

 
26. 9. 2013 - Starty kategorií
Byly určeny starty jednotlivých kategorií během sobotního rána:
Kategorie Popis Start Čísla od - do
D paddleboard 10:00:00 101 115
C turistická kanoe 10:00:00 116 125
R dorost, třídová pramice P550 10:10:00 126 133
S starší žáci, třídová pramice P550 - o pohár ředitele SPS 10:20:00 134 142
G starší žákyně, třídová pramice P550 10:30:00 143 151
B mladší žactvo, třídová pramice P550 10:40:00 152 161
Z žáci OPEN 10:50:00 162 171
O dospělí OPEN 11:00:00 172 181
 
25. 9. 2013 - Předpověď průtoku Vltavy
Podle dispečinku Povodí Vltavy, pokud nedojde k nějaké neočekávané situaci, bude odtok z VD Vrané v sobotu 28.9. na úrovni 70 m3/s. V Chuchli se tedy dá očekávat průtok okolo 100 m3/s – tedy zhruba stejný jako v posledních několika dnech. To znamená, že by žádné lodě neměly příliš drhnout a vlny ve šlajsnách budou kousat jen mírně (v závodu se cvakne kolem 5% lodí).
 
23. 9. 2013 - Profesionální zajištění
Záchranu pod Staroměstských jezem bude i v tomto roce zajišťovat Vodní záchranná služba, která mimo jiné bude od nového roku pořádat kurz Záchranář III. www.vzs-praha.cz
 
21. 9. 2013 - Skončila předběžná registrace
Byla uzavřena předběžná registrace posádek - celkem se včas přihlásilo 113 lodí. Pro nedostatečný počet přihlášek byla kategorie rangers sloučena s kategorií roveři a kategorie rychlostních a sjezdových lodí byly převedeny do volného splutí. Posádky lze stále přihlašovat, jen startovné je o něco vyšší. 
 
13. 9. 2013 - Kategorie pro Paddleboadry
Byla přidána kategorie D - paddleboad do formuláře pro registraci posádek. Kategorie bude otevřena pokud se přihlásí alespoň pět závodníků do 20. září, jinak bude sloučena s C (turistická kanoe). Povinnou výbavou pro ně budou vesty i helmy. 

10. 9. 2013 - Námořnický bál
Ve spolupráci se skautským tancováním bude večer po závodě malá taneční zábava.  

1. 9. 2013 - Registrace ročníku 2013
Byla otevřena registrace do závodu i do volného splutí. Lodě je možné přihlašovat do pátku 20. září za zvýhodněnou cenu. 

18. 8. 2013 - Propozice ročníku 2013

Byly vydány propozice pro letošní ročník. Proti loňskému ročníku nejsou téměř žádné změny.

21. 6. 2013 - Trasa závodu
Byla potvrzena trasa letošního závodu, je shodná s loňskou:
Trasa závodu povede od Stadionu vodních sportů na Císařské louce podél levého břehu za železniční most Na Výtoni. Odtud do středu toku k Palackému mostu a dále k Jiráskovu mostu. Odtud vorovými propustmi Šítkovského a Staroměstského jezu. Po proplutí vorové propusti Staroměstského jezu povede trasa závodu středem toku, mimo vyznačená průjezdní pole Karlova mostu, odkud bude závod pokračovat při levém břehu řeky až k vorové propusti Helmovského jezu, za kterou pod Negrelliho viaduktem bude veřejná akce ukončena.

29. 5. 2013 - Závod skautů o pohár ředitele SPS
Ředitel Státní plavební správy podpoří kategorii skautů na lodích P550 věnováním poháru pro vítěze.

15. 3. 2013 - Závod se i letos pojede pod záštitou hlavního města Prahy

30. 1. 2013 - Byla zahájena práce na novém webu

Web má nové jádro i vzhled. Nyní probíhají kontroly funkčnosti a obsahu.

12. 12. 2012 - Byl schválen termín závodu 

Závod Přes tři jezy se bude konat i v roce 2013 na svátek sv. Václava 28. září. 

 

>>> Novinky 2012